Saray'ı karıştıran fotoğraf...


Tarih: Ekim 2020... Yer: İstanbul... Mekan: Boğaz'daki Four Seasons Oteli... Ve bir fotoğraf karesi... Deklanşöre İstanbul Boğazı'ndan basıldığı belli!.. Havada tam bir FETÖ taktiği!..   Takip edilen isimler öyle yabana atılacak isimler değil!.. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski avukatı Mustafa Doğan İnal ve sırtı dönük bir kişi!..


  • 10/01/2023 11:44:58

Şimdi ne var bu fotoğrafta, "üç kişi oturmuş sohbet ediyor" dediğinizi duyar gibiyim... Ancak ne var ki bu fotoğraf karesi birileri tarafından Saray'a, Erdoğan'ın masasına konulunca işin rengi değişiyor. Ve bir fotoğraf karesi Saray'ı karıştırıyor!.. 

Düşünsenize sözcünüz izlenmiş, avukatınız izlenmiş ve üçüncü sırtı dönük kişi için ise "hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma bulunan SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz olduğu” iddiası var!..  

Erdoğan'ın yerinde olsanız ne yapardınız? 

Erdoğan sırayla isimleri çağırıyor, "fotoğrafı" gösteriyor... Takip edilen isimler kızgın... Önlerine konulan bu fotoğrafa karşılık "kendilerini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun takip ettirdiği" iddiasını ortaya atıyorlar. Kavga, tartışma büyüyor!..

SBK iddiasına karşı söz konusu fotoğraf karesindeki arkası dönük kişinin iş insanı Süleyman Tiryakioğlu olduğu belirtiliyor. Gaziantepli iş insanı da oteldeki buluşmayı kabul ediyor. Yanlarında fotoğraf karesine alınmayan dördüncü bir kişi bulunduğunu, o kişinin ise Libya Merkez Bankası Başkanı olduğunu aktarıyorlar. 

Erdoğan, Soylu'yla da görüşüyor. Soylu "takip ettirdi" iddiasını reddederek böyle bir emir vermediğini söylüyor. Hatta, Kalın ve İnal'a hitaben, "Cumhurbaşkanı’nın ve çevresindekilerin namusu benim namusumdur” diyecek kadar da iddialı konuşuyor!... 

Ancak ne Kalın ne de İnal, Soylu'nun beyanatlarını kabul etmiyor. İki isim de kendilerini takip ettirenin Bakan Soylu olduğu konusunda ısrarcı davranıyor. 

Evet... Birisi Erdoğan'ın bakanı, birisi Erdoğan'ın sözcüsü... Fotoğraf rafa kaldırılıyor, Saray'daki bu gizli kavga sümenaltı ediliyor.  

Şimdi diyeceksiniz ki, "Velev ki fotoğraftaki kişi şu an ABD'de yargılanan SBK olsun. SBK'nın devletin üst düzey isimlerinden milletvekillerine, gazetecilerden tanınmış isimlere kadar herkesle fotoğrafı, dostluğu, para ilişkisi var. Bu tablo Türkiye demokrasisine, şartlarına göre normal..."

O zaman biz asıl soruyu soralım...

Sahi!..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sözcüsü İbrahim Kalın'ı kim izlettirdi? Takip emrini kimler verdi?